آیفون ۱۳ پرو سرعت نمایش تصاویر برخی برنامه‌های ثالث را کند کرد


3901170 - آیفون ۱۳ پرو سرعت نمایش تصاویر برخی برنامه‌های ثالث را کند کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، اپل امسال آیفون‌های ۱۳ پرو و پرو مکس را روانه بازار کرده و فناوری پروموشن را که ابتدا به آی پد پرو افزوده شده بود به برخی آیفون‌های خود اضافه کرده است.

این فناوری جدید سرعت تازه سازی نمایشگرهای آیفون را از ۶۰ هرتز به ۱۲۰ هرتز افزایش داده، اما اپل مانع از آن شده که این سرعت بالا برای برخی اپلیکیشن‌های ثالث در دسترس باشد و مشاهده تصاویر در صورت اجرای آنها با همان سرعت قدیمی ۶۰ هرتز صورت می‌گیرد.

اعمال نرخ تازه سازی صفحه ۱۲۰ هرتز موجب می‌شود تا تصاویر نرم‌تر و ملایم‌تر به نظر رسیده و جلوی پرش تصویر گرفته شود. این امر به خصوص در زمان بالا و پایین کردن محیط برنامه در گوشی مشخص است.

بیشتر بخوانید :   با دست پر می‌توانیم با پلتفرم های خارجی مذاکره کنیم

اپل این محدودیت را تنها بر روی اپلیکیشن‌های ثالث اعمال کرده و نرم افزارهای تولیدی خود این شرکت با نرخ تازه سازی صفحه ۱۲۰ هرتز در دسترس هستند. امری که نشانگر تلاش اپل برای افزایش محبوبیت برنامه‌های اختصاصی تولیدی خود در برابر اپلیکیشن‌های رقیب است.

محدودیت یادشده بر روی تبلت آی پد پرو اعمال نشده است. در ابتدا ادعا شد ممکن است محدودیت یادشده با هدف جلوگیری از مصرف سریع شارژ باتری اعمال شده باشد. اما بررسی کدهای سیستم عامل آی او اس ۱۵ نشان داد این محدودیت یک مشکل نرم افزاری نیست و به طور عمدی به وجود آمده است. اپل هنوز در این زمینه توضیح نداده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray