نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری


3528391 - نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از آکسیوس، نتایج تحقیق از ارزش معاملات شرکت‌های بزرگ فناوری که طی یک دهه به کمیسیون فدرال تجارت اعلام نشده بود، منتشر شده است. در همین راستا لیندا خان رئیس این کمیسیون تلویحاً به تغییراتی در خصوص تحقیقات این آژانس درباره فرایندهای ادغام شرکت‌ها اشاره کرد.

تحقیق کمیسیون فدرال تجارت ۶۱۶ معامله با ارزش بیش از یک میلیون دلار را بررسی کرد که بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ میلادی انجام شده و به مقامات آنتی تراست گزارش نشده بودند. این معاملات توسط آمازون، اپل، فیس بوک، گوگل و مایکروسافت انجام شده بودند.

یافته‌های بررسی نشان داد مبلغ بیش از ۹۴ درصد قراردادها بیش از مقداری بوده که براساس قانون باید گزارش می شده است. ۳۶ درصد تراکنش‌ها شامل مبلغ بدهی یا مسئولیت بوده است. همچنین در ۷۷ درصد معاملات بندهایی به عدم رقابت اختصاص یافته بود.

بیشتر بخوانید :   اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد

خان در بیانیه‌ای اعلام کرد این گزارش نشان دهنده شکاف‌هایی در قانون است که برای بستن قراردادهای خارج از نظارت قانونگذار از آنها استفاده می‌شود.

به گفته مت استرولر مدیر تحقیقات در پروژه آزادی‌های اقتصادی آمریکا در این باره می‌گوید: درصد بالای قراردادهای ادغام با بندهای غیررقابتی چالش برانگیز است. فعالیت‌های غیر رقابتی با هدف دستیابی به استعدادها و جلوگیری از رقابت آنها با شرکت انجام می‌شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v