کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد


3809394 - کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی، این نشست توسط دفتر نوآوری و کسب و کار نوین و با حضور رؤسای پارک‌های علم و فناوری استان‌های قزوین و گیلان، نماینده سازمان ملی استاندارد، شرکت‌های فناور متقاضی و داوران تخصصی برگزار شد.

در این جلسه، طرح‌های ارسالی از پارک‌های علم و فناوری گیلان و قزوین در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی برای ارزیابی ویژگی‌های فنی و کارکردی لازم، ارائه شدند.

الحاقیه توسعه شیوه نامه ارزیابی انطباق محصولات دانش بنیان برای محصولات فناورانه دی ماه سال گذشته به تصویب رسید و پیاده سازی نظام استانداردسازی محصولات فناورانه در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت. این اقدام برای افزایش اعتبار، کیفیت و توسعه بازار محصولات فناورانه و با هدف ارتقا نوآوری و شکل گیری اقتصاد دانش بنیان با محوریت کسب وکارهای نوین فناور انجام شد.

بیشتر بخوانید :   ژاپن گوجه فرنگی حاصل از ویرایش ژنوم را تولید کرد

در این راستا، گواهی‌نامه انطباق بر مبنای انطباق مشخصه‌های عملکردی محصول مورد نظر بر اساس یک استاندارد ملی، بین‌المللی، منطقه‌ای و جامعه‌ای یا کارخانه‌ای به یک محصول فناورانه اعطا خواهد شد و گواهی‌نامه محصول با انطباق ویژگی‌های مورد نظر بر مبنای خوداظهاری با عملکرد محصول در صورت عدم وجود استاندارد ملی و بین‌المللی صادر می‌شود.

طرح‌های مورد تائید کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی، در فرآیند اخذ گواهی‌نامه‌های انطباق (COC) و محصول (COP) قرار خواهند گرفت.

گواهی نامه انطباق همان تطبیق مشخصه‌های عملکردی محصول بر اساس یک استاندارد ملی یا بین‌المللی است و گواهی محصول شامل تطبیق مشخصه‌های عملکردی اظهار شده با نتایج آزمون می‌شود.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها