حذف ۶۰۰ برند چینی از آمازون به دلیل نقض قوانین


3832323 - حذف ۶۰۰ برند چینی از آمازون به دلیل نقض قوانین

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، چندماه قبل به طور مرموزی چند فروشنده گجت از جمله آئوکی ام پاو، راو پاور، واواترونیک از پلتفرم آمازون ناپدید شدند. اکنون به تازگی مشخص شده این شرکت آمریکایی بیش از ۶۰۰ برند چینی را در پلتفرم خرده فروشی آنلاین خود حذف کرده است.

این شرکت طی ۵ ماه گذشته سختگیری‌هایی را برای فروشندگان در سراسر جهان انجام داده و دلیل آن را نیز به طور واضح اعلام کرده است. سخنگوی آمازون به این رسانه اعلام کرد این ۶۰۰ برند عامدانه و مرتباً قوانین پلتفرم را به خصوص درباره سواستفاده از نقدهای کاربران درباره محصولات را نقض کرده و به همین دلیل حذف شده‌اند.

نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست نیز قبلاً از حذف این تعداد برند چینی در پلتفرم آمریکایی خبر داده بود.

بیشتر بخوانید :   اقدامات جدید چین برای قدرتمند کردن قانون امنیت داده

سختگیری‌های آمازون بر برندهای حاضر در پلتفرم خرده فروشی اش پس از آن آغاز شد که گزارشی از نشریه وال استریت ژورنال نشان داد شرکت‌هایی مانند راو پاور در ازای نوشتن کامنت برای محصولات به کاربران کارت هدیه می‌دهد.

این در حالی است که آمازون در سال ۲۰۱۶ میلادی استفاده از روش‌های انگیزشی برای دریافت نقد درباره محصولات را ممنوع کرد. برخی از پیشنهادات شرکت‌ها برای دریافت نقدهای مثبت به شکل برنامه پایلوت VIP یا تمدید ضمانتنامه محصول ارائه می‌شود.

برخی دیگر از شرکت‌ها پس از آنکه کاربر نقدی منفی نوشت در ازای حذف آن، سرویس‌هایی مانند بازپرداخت کامل وجه، ارائه کالای رایگان یا وجه نقد به وی پیشنهاد می‌کنند.

هنوز مشخص نیست دقیقا کدام برندهای چینی توسط آمازون حذف شده‌اند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray