اقدام جدید هند علیه انحصارگرایی گوگل در این کشور


545 3380945 - اقدام جدید هند علیه انحصارگرایی گوگل در این کشور

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، تحقیقات دو ساله کمیسیون رقابت هند (CCI) نشان می‌دهد گوگل از موقعیت برتر سیستم عامل اندروید در هند سوءاستفاده کرده است. این شرکت با استفاده از منابع قدرتمند مالی خود به طور غیرقانونی به رقبایش آسیب زده است.

در گزارشی که واحد تحقیقات کمیسیون رقابت هند در ماه ژوئن منتشر کرده، آمده است: گوگل توانایی و انگیزش تولید کنندگان دستگاه برای توسعه و فروش محصولاتی با سیستم عامل جایگزین اندروید را کاهش داده است.

این شرکت فناوری آمریکایی در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد مشتاق همکاری با کمیسیون رقابت هند است تا نشان دهد چگونه دستگاه‌های اندروید رقابت و نوآوری را افزایش می‌دهند.

این در حالی است که رگولاتور هندی تاکنون درباره گزارش منتشر شده اظهار نظری نکرده است. قرار است اعضای کمیسیون مذکور گزارش را بررسی کنند و قبل از صدور دستور نهایی به گوگل فرصت دفاع از خودش را بدهند. به گفته یک منبع آگاه ممکن است دستور نهایی کمیسیون رقابت هند شامل جریمه نیز باشد.

بیشتر بخوانید :   ایتالیا استفاده از ضد ویروس‌های روسی را ممنوع می‌کند

این یافته‌ها، آخرین تحولات در خصوص چالش‌های رقابت گوگل در هند است. شرکت مذکور با چند تحقیق در بازارهای اپلیکیشن پرداخت و تلویزیون‌های هوشمند نیز روبرو است.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا، آمریکا و برخی دیگر از نقاط جهان نیز تحقیقاتی درباره گوگل آغاز کرده‌اند. همچنین کره جنوبی نیز به دلیل مسدودسازی قابلیت شخصی سازی اندروید گوگل را جریمه کرده است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها