فضانورد آمریکایی و روس یک سال در ایستگاه فضایی می مانند


3891590 - فضانورد آمریکایی و روس یک سال در ایستگاه فضایی می مانند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از اسپیس نیوز، ناسا تأیید کرد مارک وندر هی فضانورد تا مارس سال آینده میلادی در ایستگاه فضایی بین المللی باقی می‌ماند و به این ترتیب رکورد جدیدی برای مدت زمان سفر یک فضانورد آمریکایی ثبت می‌شود.

سازمان فضایی آمریکا اعلام کرد اقامت ۶ ماهه وندرهی و پیوتر دوبروف فضانورد روس در ایستگاه فضایی بین المللی برای ۶ ماه دیگر تمدید شده است. این دو فضانورد در آوریل سال جاری همراه اولگ نوویتسکی در یک کپسول سایوز MS-۱۸ به فضا سفر کردند.

طبق برنامه‌های معمول این ۳ نفر باید در ماه اکتبر به زمین باز گردند تا خدمه سایوز MS-۱۹ جایگزین آنها شود. اما راسکاموس (سازمان فضایی روسیه) در اوایل سال از قصد خود برای ارسال کلیم شیپنکو (کارگردان) و یولیا پرسلید (بازیگر) همراه آنتون شکاپلروف فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی خبر داد.

بیشتر بخوانید :   گوگل برای اجتناب از شکایت امتیاز می دهد

شیپنکو و پرسلید ۲ هفته در این ایستگاه اقامت می‌کنند تا صحنه‌هایی از یک فیلم سینمایی را فیلمبرداری کنند و سپس همراه نوویتسکلی با کپسول MS-۱۸ به زمین بر می گردند.

شکاپلروف به مدت ۶ ماه در ایستگاه فضایی می‌ماند. همراه او وندر هی و دوبروف نیز در این اقامتگاه حضور دارند. طبق اطلاعاتی که ناسا اعلام کرده وندرهی، دوبروف همراه شکاپلروف در مارس ۲۰۲۲ میلادی به زمین برمی گردند. البته زمان دقیق بازگشت آنها اعلام نشده است. اما وندر هی در توئیتی فاش کرد او احتمالاً ۳۵۳ روز در فضا اقامت می‌کند.

به این ترتیب رکورد طولانی‌ترین مدت زمان اقامت یک فضانورد آمریکایی در فضا شکسته می‌شود. پیش از این اسکات کلی ۳۴۰ روز در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت کرد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها