سری جدید آیفون ۱۳ – iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی با طراحی تغییریافته دردوربین و ناچ کوچکتر  بهمراه پردازنده ی A15 ،دوربین قوی تر و شارژ دهی بیشتر از نسلگذشتهمعرفی شدند.

A336CD36 B505 4B53 9074 0C1AEDA0D733 - سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی معرفی شدند ؛ مورب ، قدرتمند و زیبا

طراحی آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی تقریبا مشابه نسل قبلاست و لبه ی تخت به مانند پیش باقی مانده و ازمحافظ سرامیک شیلد نیز استفاده می‌کند. دو آیفونجدید اپل به استاندارد IP68 مجهز شده‌اند و از فریمآلومینیومی استفاده می کنند.

دوربین مورب

دو آیفون جدید اپل دارای ویژگی های مشترکیهستند و اپل نیز در معارفه ی خود این نکته را درپیش گرفت و به صورت جدا این آیفون هارا معرفینکرد. در بخش پشتی آیفون های جدید اپل دوربیندو گانه‌ قرار گرفته است که اکنون سنسورهای آن‌هاچینش مورب دارند.

1CEA7236 E99D 4EA8 9EB5 91688A3E04E6 - سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

رنگ های جدید

دو آیفون ۱۳ در رنگ‌های قرمز، مشکی، آبی، صورتیو سفید به بازار می‌آیند و اندازه ناچ حدود ۲۵ درصدکوچکتر از قبل شده است.جالب استبدانید که اپلآنتن آیفون ۱۳ را از بطری‌ های پلاستیکی بازیافتیساخته است. دو آیفون جدید اپل از تکنولوژی‌ هایدالبی ویژن، HDR10 وHLG پشتیبانی می‌کنند

نمایشگر کم نظیر

آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی از نمایشگر بهبود یافتهای بهرهمی برند که پنل OLED آن به‌ شکل سفارشی توسطخود اپل ساخته شده است.نمایشگر۶.۱ اینچی اینتلفن هوشمند ۲۸ درصد روشن‌تر از قبل است وحداکثر روشنایی آن به ۸۰۰ نیت می‌رسد. آیفون ۱۳مینی هم نمایشگری ۵.۴اینچی با حداکثر روشنایی۱۲۰۰ نیت را بهمراه خود دارد.

1A62DED4 F863 40C4 A0E0 FE9A5A62F8CC - سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

پردازنده ؛ سریعترین

مهم ترین تغییر آیفون های ۱۳ استاندارد و مینی اپلبه پردازنده ی A15 Bionic خلاصه می شود. اینپردازنده با لیتوگرافی ۵ نانومتری ساختهشده و CPU آن شش هسته شامل دو هسته پرتوان و چهارهسته بهینه دارد. تراشه A15 بایونیک از انکودرهایجدیدی استفاده می‌کند و حافظهکش آن دو برابرشده است.اپل می کوید است که A15 حدود ۵۰درصد سریعتر از قبل شده است. این پردازندههمچنین ۳۰ درصد از نظرگرافیک سریع‌تر از تمامیپرچمداران بازار است. اپل در A15 تمرکز زیادی روییادگیری ماشینی داشته است، گرچه میزان استفاده ازآن به توسعه دهندگان بستگی دارد.

بیشتر بخوانید :   نحوه تجربه ویندوز ۱۱ روی مرورگر

چشمانش

دوربین آیفون های استاندارد و مینی نسل سیزدهم۴۷ درصد بیشتر از قبل نور دریافت می‌کند و اندازهپیکسل‌های آن به ۱.۷ میکرومتر رسیدهاست. ایندوربین دارای دیافراگم f/1.5 است. به غیر از این ،هر دو گوشی به لرزشگیر سنسور شیفت مجهزشده‌اند تا ثبات تصویر را به شکلباورنکردنی افزایشدهند.

AA2B5845 69F2 47FE 9B58 E3F3832498C9 - سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی از سنسور فوق عریض ۱۲مگاپیکسلی جدیدی بهره می‌برند که به‌ شکل کاملاسفارشی ساخته شده است. آیفون های ۱۳ ازحالتفیلم‌برداری سینمایی پشتیبانی می‌کنند تا جلوهجذابی در زمان ضبط ویدیو داشته باشید.به‌ جز اینمورد، حالت پرتره به فیلمبرداریآیفون‌های ۱۳افزوده شده است تا مهر تاییدی بر شایعه هایپیشین باشد.

قابلیت جالب دوربین ها اما این است که جا به‌جایی فوکوس در دوربین آیفون ۱۳ به‌ شکل کاملاخودکار روی خواهد داد. دوربین در انتظار ورودیاخروج سوژه به قاب می‌ ماند و بر اساس آن فوکوسخود را تنظیم می‌کند.

2739293F 0E70 4C9F BE77 8459BFF24247 - سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

باید گفت که آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی ازباندهای بیشتری برای سازگاری با ۵G استفادهمی کنند تا در هر مکانی بتوانید بهترین بهره راازاینترنت ۵G ببرید.

باتری پرعُمرتر!

باتری این دو آیفون بهتر از نسل گذشته شارژ دهیدارد.اپل می‌ گوید آیفون ۱۳ حدود ۲ ساعت و ۳۰دقیقه بیشتر از نسل قبلی یعنی آیفون ۱۲دواممی‌آورد. در طرف مقابل آیفون ۱۳ مینی نیز حدود ۱ساعت و ۳۰ دقیقه بیشتر از نسل قبلی یعنی آیفون۱۲ مینی دوام می‌آورد.

قیمت ؛ همان قبلی

آیفون ۱۳ مینی با قیمت پایه ۶۹۹ دلار و آیفون ۱۳ باقیمت پایه ۷۹۹ دلار راهی بازار خواهد شد. هر دودستگاه در مدل پایه ۱۲۸ گیگابایتحافظه داخلیدارند اما می توانید مدل ۲۵۶ و ۵۱۲ کیگابایت آن رانیز خریداری کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v