پیام هشدار زلزله به شهروندان تهرانی جعلی است


3640049 - پیام هشدار زلزله به شهروندان تهرانی جعلی است

اینستاگرام فا، دقایقی پیش برخی کاربران در تهران روی گوشی‌های خود هشدار زلزله را دریافت کردند. این پیام صرفا برای تعدادی از کاربران ارسال شده است.

رئیس مرکز لرزه نگاری کشور در این باره در گفتگو با شبکه خبر اعلام کرد: زلزله قابل پیش بینی نیست و هیچ هشداری درخصوص وقوع زلزله صادر نکردیم.

وی تأکید کرد: اگر در حین رصد متوجه پدیده غیرطبیعی شویم که در حال حاضر نشدیم، ما به سازمانهای امدادی و مدیریت بحران اخطار و هشدار می دهیم. هرگز چنین پیامهایی را برای مردم صادر نمی کنیم.

همچنین مرکز لرزه نگاری نیز در اطلاعیه ای اعلام کرده است: نظر به اینکه بنا بر اطلاع واصله، امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ پیامی تحت عنوان هشدار زلزله از طریق خطوط موبایلی برای برخی از مشترکین ارسال شده است، مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ضمن تکذیب این پیام اعلام می نماید هیچگونه وضعیت غیرعادی در خصوص وقوع زمین لرزه در هیچ منطقه کشور تا لحظه درج این پیام مشاهده نشده است.

بیشتر بخوانید :   پایش تمام خدمات دولتی به زودی/ اتصال دستگاه‌های دولتی به یک درگاه

این در حالی است که مرکز لرزه نگاری اروپا – مدیترانه نیز در پیامی در فضای مجازی اعلام کرده است که این پیام احتمالا یک خطا است.

شنیده ها حاکی از این است که پیام ارسال شده برای برخی گوشی های اندرویدی، نوتیفکیشین یک نرم‌افزار اندرویدی بوده است.

همچنین یکی از اپراتورهای تلفن همراه با ارسال پیامی به کاربران تلفن همراه اعلام کرد: «هموطن گرامی اگر پیام هشدار زلزله دریافت کرده اید، این پیام صحت ندارد.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray