تایر ضد سوراخ ۲۰۲۴ به بازار می آید

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، شرکت میشلین که در زمینه تولید تایر فعالیت می‌کند از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون مشغول توسعه تایری ضد سوراخ است. این شرکت اکنون برای نخستین بار تایرهای ضد سوراخ خود را بر روی یک وسیله نقلیه نصب کرده است. این محصول در حقیقت تایری است که به دلیل طراحی خارق العاده نیازمند باد نیست و هیچ وقت سوراخ نمی‌شود.

مزیت چنین تایری کاملاً روشن است. راننده هیچ گاه مجبور نیست برای پنچر گیری یا تنظیم باد خودرو را متوقف کند. از سوی دیگر با استفاده از این روش انبوه لاستیک‌های دور ریز در هر سال کاهش می‌یابد.

طبق اطلاعات موجود تایرهای میشلین با توجه به ویژگی‌های مورد نظر هر فرد قابل تنظیم هستند. هر مشتری می‌تواند به طور دلخواه میزان سختی تایر هنگام حرکت با سرعت بالا، ترمز، پیچیدن و غیره را تنظیم کند. ویژگی‌های کنترل تایر هنگام برخورد با مانع را می‌توان طوری تنظیم کرد که در برخی از انواع وسیله نقلیه نیازی به سیستم تعلیق جداگانه نباشد.

بیشتر بخوانید :   شبکه خبری «سی ان ان» انتشار اخبار در فیس بوک را متوقف کرد

در همین راستا میشلین و جنرال موتورز برای طراحی و فروش تایرهای بدون هوا در خودروهای سواری با یکدیگر همکاری می کننند. این محصول که Uptis نامیده می‌شود، یک چرخ کامل است. میشلین ادعا می‌کند این چرخ در مقایسه با تایر و چرخ معمولی می‌تواند در مقابل ضربه‌ها بیشتر مقاومت کند و عمر آن نیز طولانی‌تر است.

شرکت جنرال موتورز از ۲۰۲۴ میلادی این محصول را در برخی از مدل‌های خود ارائه می‌کند. همچنین این دو شرکت برای دستیابی به اجازه استفاده از چرخ خودروی مذکور در خیابان‌ها با دولت آمریکا همکاری می‌کنند.

تایر بدون باد Uptis اخیراً در نمایشگاه بین المللی اتومبیل آلمان در مونیخ به نمایش گذشته شد و برخی از افراد می‌توانستند سوار یک خودروی مینی الکتریک مجهز به این چرخ‌ها شوند. به گفته آنها تجربه سواری با خودرویی مجهز به این چرخ‌ها تفاوت زیادی با خودروی عادی نداشت.

3890446 - تایر ضد سوراخ ۲۰۲۴ به بازار می آید

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v