نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم برگزار می‌شود


3829685 - نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم برگزار می‌شود

به گزارش اینستاگرام فا، نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست ابراهیم رئیسی رئیس شورای عالی فضای مجازی و با حضور دبیر و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا بعدازظهر امروز سه شنبه ۲۳ شهریورماه برگزار می‌شود.

آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت حسن روحانی ۲۲ تیرماه برگزار شده بود که در آن مصوبات ۸ سال گذشته این شورا، اقدامات مبتنی بر این مصوبات و اثراتی که این اقدامات در گسترش و رشد کمی و کیفی فضای مجازی داشته است، مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

برگزاری نامنظم جلسات شورای عالی فضای مجازی در دولت یازدهم و دوازدهم و نیز نبود ضمانت اجرایی برای مصوبات این شورا همواره مورد انتقاد کارشناسان و فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها قرار داشت.

بیشتر بخوانید :   شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

بر اساس حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی جلسات این شورا باید هر سه هفته یک بار برگزار شود اما در ۸ سال گذشته این مهم محقق نشد.

امروز در نخستین جلسه برگزاری این شورا در دولت سیزدهم، قرار است سیاست‌های حاکمیتی در حوزه فضای مجازی برای ۴ سال آینده مورد بحث و بررسی اعضا قرار گیرد.

همچنین گفته شده است که یکی از موضوعاتی که در دستور جلسه امروز این شورا به ریاست رئیس جمهور قرار دارد، بحث سیاستگذاری آموزش مجازی در کشور با نگاهی به وضعیت شبکه آموزشی شاد است.

شنیده ها حاکی از آن است که انتخاب دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی در دستور کار این جلسه قرار ندارد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها