مجوز سازمان بهداشت جهانی برای تولید واکسن در داخل ضروری نیست


3309010 - مجوز سازمان بهداشت جهانی برای تولید واکسن در داخل ضروری نیست

دکتر مصطفی قانعی در خصوص اینکه چرا واکسن های ضد کرونای ایرانی از سازمان بهداشت جهانی مجوز ندارند به اینستاگرام فا گفت: در حال حاضر مسئله ما سازمان بهداشت جهانی نیست زیرا نیاز داخل به واکسن در کشور بالاست.

عضو کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: زمانی که شرکتهای تولید کننده امکان صادرات این واکسن ها را داشته باشند باید از سازمان بهداشت جهانی مجوز اخذ کنند.

گفت: اکنون با توجه به اینکه در ابتدا باید نیاز کشور به واکسن کرونا تامین شود به همین دلیل ضرورتی برای اخذ مجوز از سازمان بهداشت جهانی وجود ندارد و مجوز از وزارت بهداشت کافی است.

به گفته دبیر ستاد زیست فناوری، بنابراین این شرکتهای تولید کننده واکسن فرصت دارند تا در ابتدا نسبت به تامین نیاز کشور اقدام کنند.

بیشتر بخوانید :   اجرای بازی‌های واقعیت مجازی باکیفیت از طریق هدست اپل

قانعی تاکید کرد: البته که لازم است شرکتها در حدی معقولانه تولید کنند که به اندازه یک سال استراتژیک واکسن وجود داشته باشد.

وی گفت: وزارت بهداشت موظف است به اندازه یک سال ذخیره استراتژیک را از شرکتها خریداری کنند.

به گفته وی، این ذخیره استراتژیک برای دزهای یاداور، کارخانه ها و موسسات بزرگ، جابجایی مسافر و … مورد استفاده قرار می گیرد؛ این ذخیره بسیار مهم است زیرا در آن زمان هم نباید منتظر واکسینه ماند.

دبیر ستاد زیست فناوری ادامه داد: بنابراین شرکتها می توانند بعد از تکمیل مدارک خود و اخذ مجوز ها از سازمان بهداشت جهانی نسبت به صادرات واکسن اقدام کنند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها