فعال سازی گوشی در سامانه همتا

خریداری کردن یک گوشی هوشمند با قیمت مناسب بسیار لذت بخش است؛ اما بعد از اینکه متوجه شویم که این دستگاه قاچاق بوده، حسابی به مشکل بر می خوریم! در سال های نه چندان دور تلفن همراه های زیادی به کشور ایران وارد می شدند که همگی قاچاق بودند. خوشبختانه بعد از مدتی با هدف کاهش قاچاق گوشی طرحی به نام رجیستری تلفن همراه به وجود آمد. در این طرح همه افراد باید اقدام به فعال سازی تلفن همراه نمایند.

 

فعال سازی گوشی در سامانه همتا

بسیاری از افراد بعد از خرید گوشی همراه، اقدام به فعال سازی آن در سامانه همتا نمی کنند و به محض اینکه با سیم کارت خود تماس می گیرند یا به طور کلی از آن استفاده می کنند، پیامکی را  در گوشی خود دریافت می کنند که در آن هشداری مبنی بر فعال نبودن تلفن همراه نوشته شده است و همین دلیل باعث نگرانی آن ها می شود. در واقع، این هشدار کاملا واقعی است و باید آن را جدی بگیرید.

فعال سازی گوشی در سامانه همتا باعث می شود که ارتباطی میان سیم کارت شما و گوشی همراهتان به وجود بیاید و این اتفاق دقیقاً همان چیزی است که باید بعد از خرید یک گوشی نو یا دست دوم انجام شود.

1610000940 فعال سازی گوشی در سامانه همتا - فعال سازی گوشی در سامانه همتا

نحوه فعال سازی گوشی در سامانه همتا

همانطور که گفته شد، بعد از خرید یک گوشی همراه باید در زمان خرید و حضور فروشنده فعال سازی گوشی را انجام دهید که اگر مشکلی در دستگاه مشاهده کردید، آن را به فروشنده باز گردانید. برای فعال سازی گوشی در سامانه همتا دو راه وجود دارد که در ادامه آن ها را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

روش اول؛ فعال سازی گوشی در سایت سامانه همتا

۱  برای فعال سازی گوشی در سایت سامانه همتا ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید و وارد سایت این سامانه شوید.

https://hamta.ntsw.ir

۲    صفحه ای همانند تصویر زیر برای شما باز می شود. دو روش برای ورود شما به سامانه همتا وجود دارد. اگر در این سامانه ثبت نام کرده باشید می توانید با کد ملی وارد شوید، ولی در غیر این صورت با وارد کردن شماره تلفن همراه خود در کادر زیر وارد سامانه شوید.
نکته برای علاقه مندان به اپلیکیشن ها: سامانه همتا برای کاربران موبایلی برنامه ای را طراحی کرده که می توانید برای نصب آن به لینک بالا وارد شوید و برنامه همتا را روی گوشی اندروید یا IOS خود نصب کنید. تمام مراحل رجیستری گوشی با اپلیکیشن مشابه فعال سازی در سایت سامانه همتا می باشد.

۳   بعد از کلیک کردن بر روی ورود، پیامکی حاوی رمز عبور موقت برای شماره شما ارسال می شود. رمز عبور موقت را در کادر اول و کد امنیتی را در کادر دوم وارد نمایید و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

۴    پس از ورود به سامانه همتا، مانند تصویر زیر در سمت چپ گزینه های مختلفی وجود دارد. بر روی گزینه فعال سازی تلفن همراه کلیک کنید. برای فعال سازی گوشی در سامانه همتا کافیست که شماره تلفن همراه را در کادر اول و دوم، شناسه دستگاه در کادر دوم و کد فعال سازی گوشی یک بار مصرف را وارد نمایید و در نهایت روی گزینه فعال سازی کلیک کنید.

کد IMEI یا شناسه دستگاه چیست؟
کد IMEI گوشی در روی جعبه های گوشی همراه قرار دارد، اگر این کد در دسترس شما نیست می توانید *#06# را شماره گیری کنید تا این کد در اختیار شما قرار داده شود.

کد فعال سازی چیست؟
کد فعال سازی یک بار مصرف کدی است که فروشنده در اختیار شما قرار می دهد. این کد 6 رقمی می باشد. اگر کد فعال سازی ندارید مقاله نداشتن کد فعال سازی رجیستری را بخوانید.

1610001068 نحوه فعال سازی تلفن همراه نو - فعال سازی گوشی در سامانه همتا

روش دوم؛ فعال سازی گوشی با استفاده از کد دستوری #7777*

۱    ابتدا در گوشی خود کد دستوری #7777* را شماره گذاری کنید.

۲    مانند تصویر زیر گزینه هایی برای شما باز می شود که باید شماره 2، یعنی گزینه فعال سازی را وارد نمایید.

1610001166 نحوه فعال سازی گوشی - فعال سازی گوشی در سامانه همتا

۳    کد شناسه محصول 15 رقمی یا همان IMEI را وارد کنید و ارسال را بزنید.

۴    حال از شما، شماره تلفن همراه خواسته می شود که کافیست آن را وارد نمایید.

1610001279 فعالسازی تلفن همراه - فعال سازی گوشی در سامانه همتا

۵    در مرحله بعد کد 6 رقمی فعال سازی خود را وارد نمایید و گزینه ارسال را بزنید.

۶    پس از اتمام این مراحل، سامانه به شما اطلاعات وارد شده را نشان می دهد، از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید و با وارد کردن گزینه 1 فعال سازی گوشی خود را انجام دهید.

1610001359 فعالسازی دستگاه سامانه همتا - فعال سازی گوشی در سامانه همتا

فعال سازی گوشی غیر فعال شده

اگر به محض خرید گوشی تلفن همراه اقدام به فعال سازی آن در سامانه همتا نکنید، پیامکی مبنی بر قطع گوشی تلفن همراه شما برایتان ارسال خواهد شد؛ اما برای جلوگیری از این اتفاق چه کاری باید انجام دهیم؟ برای فعال سازی تلفن همراه غیر فعال شده چه مراحلی را باید انجام داد؟

این اتفاق ممکن است برای بسیاری از کاربران موبایلی نگران کننده باشد؛ اما نگران نباشید. با کمک روش های بالا می توانید تلفن همراه غیر فعال شده خود را مجددا فعال کنید. کافیست با در دست داشتن کد فعال سازی و کد IMEI نسبت به فعال سازی گوشی خود در سامانه همتا اقدام کنید.

برای فعال سازی گوشی در سامانه همتا، نیاز به کد IMEI و کد 6 رقمی فعال سازی می باشد که باید توسط فروشنده به خریدار عرضه شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها