نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام

0 2 - نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام

 

اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کامنت ها یا نظرات توهین آمیز، اسپم و فریبنده را ریپورت کنند. انجام این کار به سادگی امکانپذیر است. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) بپردازیم.

نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report)

به منظور ریپورت یک کامنت که اسپم، فریبنده (کامنت های کلاهبرداری) یا توهین آمیز است، مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و به پستی که کامنت مد نظر در آن ثبت شده مراجعه کنید.
 • انگشت خود را بر روی کامنت قرار داده کمی نگه دارید.
 • آیکون شبیه به “تابلوی خطر” را از منوی بالا و سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • اگر کامنت انتخابی اسپم یا فریبنده است باید گزینه Spam or Scam را از پنجره پاپ آپ نمایش داده شده انتخاب کنید. اما اگر کامنت مد نظر توهین آمیز است باید گزینه Abusive Comment را انتخاب کنید. سپس بنا به شرایط باید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

گزینه I don’t Like this comment: این گزینه به معنای “از این کامنت خوشم نمی‌آید!” است و بیشتر مربوط به نظر شخصی شما می‌شود. اینستاگرام توصیه می‌کند که در این شرایط کاربر مد نظر را بلاک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه بالاک کردن کاربران در اینستاگرام از مقاله “آموزش بلاک کردن در اینستاگرام و تشخیص اصالت اکانت سلبریتی‌ها” استفاده کنید.

گزینه This comment is a spam or scam: این گزینه به معنای “این کامنت اسپم یا کلاهبرداری است” می‌باشد. از این گزینه برای ریپورت کامنت های اسپم، تبلیغاتی، کلاهبرداری و هرز استفاده کنید. پس از انتخاب این گزینه دیگر هیچ مرحله تکمیلی ارائه نشده و پروسه ریپورت کامنت مد نظر با موفقیت به اتمام می‌رسد/

بیشتر بخوانید :   چهارمین شماره Grid رسما رونمایی شد

گزینه This comment puts people at risk: این گزینه به معنای “این کامنت مردم را به خط می‌اندازد!” است. پس از انتخاب این کامنت سه گزینه دیگر را می‌توانید انتخاب کنید که به ترتیب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گزینه Self-harm: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که مردم را تشویق به خودآزاری، خودزنی، خودکشی و سایر اقدامات این چنینی که به خودشان آسیب می‌رساند کند..
 • گزینه Harassment or bullying: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که در آن‌ها جنبه‌هایی از آزار و زورگویی، تهدید و موارد این چنینی به کار رفته باشد.
 • گزینه Drug use: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که مردم را تشویق به مصرف موارد مخدر کند.

گزینه This comment shouldn’t be on instagram: این گزینه به معنای “این کامنت نباید در اینستاگرام باشد” است. از این گزینه برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که قوانین و ضوابط اینستاگرام را نقض می‌کنند. با انتخاب این گزینه هم به سه زیرشاخه دیگر هدایت می‌شوید که گزینه‌های آن به شرح زیر هستند:

 • گزینه Nudity or Pornography: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحو منجر به تشویق برهنگی و هرزهنگاری می‌شوند.
 • گزینه Graphic violence: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحو منجر به تشویق و ترویج خشونت می‌شوند.
 • گزینه Hate speech or symbol: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحوه منجر به ترویج تنفر و مسائلی همچون نژادپرستی شوند.
 • گزینه Intellectual property violation: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحوه مالکیت‌های معنوی را نقض کنند.

بنابراین با استفاده از گزینه‌ها و حالت‎های فوق می‌توانید نسبت به ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) اقدام کنید. سعی کنید تا در انتخاب گزینه مناسب برای ریپورت در اینستاگرام دقت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code