باز کردن قفل نمایشگر آیفون ios 10

در سیستم عامل آی او اس ۱۰ با یک بار لمس دکمه هوم (Home) یا همان اسکنر اثر انگشت کاربر، باز کردن قفل نمایشگر آیفون امکان پذیر نیست اما می‌توان با تغییر برخی تنظیمات آیفون بار دیگر این امر را امکانپذیر کرد.

unlock iphone 0 - باز کردن قفل نمایشگر آیفون ios 10

تنظیمات باز کردن قفل نمایشگر آیفون

انجام این عمل و تغییر عملکرد دکمه هوم یا همان اسکنر اثر انگشت آیفون در سیستم عامل آی او اس ۱۰ به سادگی قابل انجام بوده و فرآیند پیچیده‌ای را به همراه ندارد. اگر از دو مرحله‌ای شدن عملکرد دکمه هوم آیفونتان دل خوشی نداشته و تمایل دارید که نحوه عملکرد آن را به حالت پیشین  تغییر دهید کافیست که مراحل زیر را طی کنید.

unlock iphone 1 - باز کردن قفل نمایشگر آیفون ios 10

ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون خود شده و به بخش General مراجعه کنید. حال گزینه Accessibility را انتخاب نموده و در لیست موجود به سمت پایین حرکت کنید. در این شرایط به گزینه‌ای با عنوان Home Button خواهید رسید. این گزینه را انتخاب کرده و اسلایدر موجود در کنار گزینه Reset Finger to Unlock را به حالت سبز تغییر دهید. دقت داشته باشید که این گزینه ممکن است در برخی شرایط با عنوان Reset Finger to Open هم نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید :   استفاده از ایموجی های آیفون روی گوشی های اندرویدی

با فعال کردن این گزینه عملکرد دکمه هوم آیفونتان تقریبا به شکلی خواهد شد که پیش از این در سیستم عامل آی او اس ۹ از آن استفاده می‌کردید. با این وجود در نظر داشته باشید در آی او اس ۱۰ عملکرد دکمه هوم در مجموعه دستخوش تغییرات شده که عملکرد آن را نسبت به آنچه که در آی او اس ۹ تجربه کرده‌اید متفاوت می‌کند. شما می‌توانید در آی او اس ۱۰ با فعال کردن عملکرد اسکنر اثر انگشت دستگاه و یک باری ضربه زدن بر روی دکمه هوم نمایشگر آن را روشن کنید و در این شرایط انگشت خود را از روی دکمه هوم برندارید. مشاهده خواهید کرد که پس از چند لحظه قفل نمایشگر آیفونتان آنلاک یا اصطلاحا باز می‌شود. استفاده از عملکرد دو مرحله‌ای دکمه هوم آیفون در آی او اس ۱۰ بدین صورت می‌تواند رضایت کامل شما را به همراه داشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v