معرفی چند برنامه ضد سرقت گوشی‌های اندرویدی که می‌توانند کاربردی باشند

سرقت گوشی هوشمند یا گم شدن آن می‌تواند برای بسیاری از کاربران ناخوشایند باشد، به خصوص اگر کاربر از گوشی هوشمند پرچمدار و گران قیمتی استفاده کند. به همین دلیل در ادامه ۶ برنامه ضد سرقت برای گوشی‌های اندرویدی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از دزدیده شدن گوشی هوشمند خود جلوگیری کنید، در ادامه با اینستاگرام فا همراه باشید.

همانند گوشی‌های شرکت اپل گوگل نیز در سیستم عامل محبوب خود یعنی اندروید گزینه‌ای به نام Find My Device قرار داده است که کاربران به کمک آن می‌توانند دستگاه گم شده خود را پیدا کنند. اما برنامه‌های دیگری در اینترنت و فروشگاه Google Play وجود دارد که از این نرم افزار شرکت گوگل کاربردی‌تر هستند و افراد به استفاده از این دسته از برنامه‌ها علاقه بیشتری دارند.

معرفی ۶ برنامه ضد سرقت اندروید

پیشنهاد می‌شود که در صورت در اختیار داشتن گوشی هوشمند مجهز شده به سیستم عامل اندروید از یکی از این برنامه‌ها استفاده کنید که در صورت سرقت یا گم شدن گوشی خود بتوانید با ردیابی به راحتی گجت خود را پیدا کنید.

برنامه Find My Device

همانطور که در بالا اشاره کردیم این برنامه توسط شرکت گوگل در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است که از آن به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های امنیت داخلی اندروید یاد می‌شود. این برنامه به کاربران این اجازه را می‌دهد که از راه دور گوشی هوشمند خود را قفل کنند و حتی تمام اطلاعات و داده‌های آن را از بین ببرند.

این امکانات برای افرادی در نظر گرفته شده‌اند که گوشی هوشمند اندرویدی آن‌ها دزدیده شده باشد. اما اگر دستگاه مورد نظر گم شده باشد دیگر نیازی به حذف اطلاعات نبوده و تنها نیاز است که کاربران گجت مورد نظر را ردیابی کنند. به علاوه این امکان وجود دارد که با گوشی هوشمند از طریق این برنامه تماس گرفته شود.

اگر دستگاه اندرویدی خود که به این برنامه ضد سرقت مجهز شده است را قفل کنید، می‌توانید یک پیام متنی بنویسید تا یابنده دستگاه بتواند با شما تماس بگیرد. این پیام می‌تواند شامل آدرس، شماره تماس و… باشد که این موارد به یابنده برای ایجاد ارتباط با شما کمک می‌کند.

در اکثر گوشی های اندروید ویژگی Find My Device به صورت پیش فرض فعال است. اما برای اینکه این موضوع را بررسی کنید باید گزینه Google را در بخش تنظیمات انتخاب کنید و در صفحه باز شده گزینه Find My Device را لمس کنید. پس از انجام اینکار شما وضعیت این ویژگی را مشاهده خواهید کرد و در صورت غیر فعال بودن قادر خواهید بود که این بخش را فعال کنید.

ناگفته نماند که برای دسترسی به این بخش دو روش وجود دارد؛ روش اول دسترسی به برنامه Find My Device بوده و افراد در روش دوم باید به نسخه وب این برنامه مراجعه کنند.

Android 2 - معرفی چند برنامه ضد سرقت گوشی‌های اندرویدی که می‌توانند کاربردی باشند

برنامه Cerberus

بر اساس نظرات کاربران می‌توان گفت که این نرم افزار بعد از اپلیکیشن Find My Device به عنوان محبوبت‌ترین برنامه ضد سرقت اندروید شناخته می‌شود؛ زیرا این نرم افزار دارای ویژگی‌های بسیاری بوده که دیگر برنامه‌ها به دنبال تقلید از آن هستند.

کاربران این نرم افزار می‌توانند با سه روش به دستگاه خوددسترسی داشته باشند. در روش اول افراد از طریق وبمی‌توانند گوشی هوشمند خود را کنترل کنند. در روش دیگر افراد باارسال پیام متنی قادر خواهند بود گوشی هوشمند گم شده راکنترل کنند و در روش آخر دسترسی به دستگاه به وسیلههشدارهای (آلارم) خودکار صورت می‌گیرد.

این اپلیکیشن ضد سرقت قادر است محل سرقت یا گم شدندستگاه اندرویدی را به شما نشان دهد و گوشی هوشمند را قفلکند. امکان تنظیم کردن آلارم (هشدار) از راه دور وجود دارد و با اینروش و ارسال پیام متنی می‌توانید از یابنده درخواست کنید تاگجت مورد نظر را به شما تحویل دهد.

برنامه Cerberus به شما این امکان را می‌دهد حافظه داخلی وخارجی را حذف کنید و از فاش شدن اطلاعات مهم خود جلوگیری کنید. نرم افزار ضد سرقت محبوب به شما این اطمینان را می‌دهدکه اگر شخصی دستگاه شما را سرقت کند به راحتی شناسایی و مطابق قانون با او برخورد شود.

در هنگام سرقت دستگاه مجهز شده به نرم افزار Cerberus توسطدوربین سلفی تصاویری از صورت شخص گرفته می‌شود که پس ازآن به صورت خودکار این تصاویر در فضای ابری در دسترس شماقرار می‌گیرد. ناگفته نماند که امکان ضبط صدا از طریق میکروفون دستگاه سرقت شده و پخش شدن آن توسط گوشی هوشمند دیگروجود دارد.

اگر شخصی که دستگاه شما را در اختیار دارد سیم کارت گجت شمارا عوض کند یا پین کد اشتباهی وارد کند به سرعت از طریق دوربین سلفی تصاویری به ثبت می‌رسد و شما می‌توانید بااستفاده از آن تصاویر شخص مورد نظر را شناسایی کنید.

بیشتر بخوانید :   سری جدید آیفون 13 - iPhone 13 توسط اپل معرفی شد

این نرم افزار به دلیل دسترسی زیاد به بسیاری از بخش‌های گوشیهوشمند در فروشگاه Google Play در دسترس قرار ندارد. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن کاملا قانونی بوده و برای نصب کردنآن دچار مشکل نخواهید شد. گوگل چندی پیش در هنگامی کهبرنامه Cerberus را حذف کرد یک پیام متنی در بخش توضیحاتاین نرم افزار قرار داد که دلیل حذف آن را ناشناخته بودن منبع ووادار کردن کاربران به نصب برنامه‌های خارج از این فروشگاه اعلامکرد.

کاربران می‌توانند برای دریافت فایل نصبی apk این برنامه بهسایت رسمی Cerberus مراجعه کنند. نصب این نرم افزار به تمامکاربران پیشنهاد می‌شود؛ زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم ایناپلیکیشن به عنوان محبوب‌ترین برنامه ضد سرقت شناختهمی‌شود.

برنامه Anti-Theft Alarm

این برنامه جزو نرم افزارهای ضد سرقت گوشی اندرویدی است، امااین اپلیکیشن تنها از سرقت دستگاه جلوگیری می‌کند و از قابلیت‌های قفل گوشی، حذف حافظه داخلی وپشتیبانینمی‌کند.

اگر شما دستگاه خود را در محلی رها کنید و شخص دیگری رمز آنرا به اشتباه وارد کند گوشی اندرویدی شما صدای بلندی را تولیدمی‌کند که می‌تواند شما و افراد دیگر را از این موضوع مطلع کند. ناگفته نماند که این صدا نیز در هنگام تعویض سیم کارت تولید می‌شود و این امکان وجود دارد تا در صورت متوجه شدن بهسرقت رفتن گوشی از راه دور صدای هشدار را فعال کنید.

مزیت نرم افزار Anti-Theft Alarm این است که در هنگام پخششدن صدای بلند تنها راه متوقف کردن آن وارد کردن رمز عبورصحیح است. این صدای هشدار حتی در صورت بی‌صدا بودنگوشی هوشمند شما پخش خواهد شد و عوض کردن سیم کارتهیچ تاثیری روی این موضوع نخواهد داشت. به علاوه افرادنمی‌توانند دستگاه خود را خاموش کنند و به دلیل غیر قابلتعویض بودن باتری‌های لیتیومی یونی توسط کاربران به هیچ وجهامکان خاموش شدن گوشی هوشمند وجود ندارد.

Android 3 - معرفی چند برنامه ضد سرقت گوشی‌های اندرویدی که می‌توانند کاربردی باشند

برنامه McAfee Mobile Security

نرم افزار McAfee بیشتر به عنوان یک برنامه ضد ویروس شناختهمی‌شود. اما این اپلیکیشن از ویژگی‌های نرم افزارهای ضد سرقتنیز پشتیبانی می‌کند. بر اساس این موضوع می‌توان گفت کهMcAfee امنیت دستگاه کاربران را به طور کامل تامین می‌کند.

این اپلیکیشن از ویژگی‌های ضد سرقت مانند قفل دستگاه، گرفتنتصاویر توسط دوربین سلفی و جلوگیری از حذف برنامه‌ها توسط اشخاص دیگر پشتیبانی می‌کند. اگر شخص سارق بیش از سه باررمز دستگاه را به اشتباه وارد کند پس از هر بار تلاش برای باز کردن قفل صفحه یک عکس از صورت شخص گرفته می‌شود و تا زمانوارد کردن رمز صحیح از صورت شخص عکس گرفته می‌شود.

کاربران می‌توانند مرتبا صدای آلارم این گجت را به صدا در بیاورند وهمچنین به صورت هم‌زمان دستگاه مورد نظر را از روی نقشه دنبالکنند. برنامه McAfee Mobile Security به صورت رایگان دردسترس کاربران قرار داشته و با پرداخت سالانه ۳۰ دلار افراد می‌توانند از ویژگی‌های محبوب این اپلیکیشن استفاده کنند.

برنامه CrookCatcher

این نرم افزار نیز مانند چند برنامه ضد سرقت قبلی به کاربران درپیدا کردن گوشی هوشمند کمک می‌کند. هنگامی که شخصی اقدامبه باز کردن گوشی هوشمند شما کند، سریعا یک ایمیل برای شماارسال می‌شود. این ایمیل حاوی یک تصویر از صورت شخص،آدرس دقیق محل گرفته شدن تصویر و آدرس تخمین زده شدهGPS است که به کاربران در پیدا کردن سارق و گوشی هوشمنداندرویدی بسیار کمک می‌کند.

این نرم افزار حتی به کاربران اطلاع می‌دهد که چند بار سارق رمزقفل صفحه شما را به اشتباه وارد کرده است. برنامهCrookCatcher از یک ویژگی بسیار مهم پشتیبانی می‌کند که دیگرنرم افزارهای لیست ۶ برنامه ضد سرقت اندرویدی از آن بهرهنمی‌برند. این ویژگی این است که در هنگام اجرای برنامهCrookCatcher مصرف باتری بسیار کم است؛ زیرا در پس زمینهاین نرم افزار اجرا نمی‌شود و تنها هنگام وارد کردن رمز اشتباه اینبرنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه Prey

این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد دستگاه‌های دیگر مانند لپتاپ، تبلت ورا ردیابی کنید. برنامه Prey دارای دو نسخه استکه نسخه اول رایگان بوده و برای استفاده از نسخه دوم باید مبلغ۵ دلار به صورت ماهانه پرداخت کنید.

در نسخه رایگان این نرم افزار تنها امکان ردیابی سه دستگاه وجوددارد، اما اگر از نسخه ۵ دلاری استفاده کنید می‌توانید از تاریخچه محل ردیابی، موقعیت GPS، آلارم‌هایی با صدای بالا، حذف وبازیابی اطلاعات از راه دور وبهره‌مند شوید. پیشنهادمی‌شود درصورت نصب برنامه Prey از نسخه خریداری شده آناستفاده کنید؛ زیرا در این نسخه ویژگی‌های بسیاری وجود دارد کهنرم افزار Prey را کاربردی‌تر می‌کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray