گلکسی زد فولد ۳ – شاهکار دیگری از سامسونگ

چندی پیش کمپانی سامسونگ تصمیم گرفت نسل بعدیگوشی‌های تاشو را معرفی کند. به همین دلیل از گلکسی زد فولد 3 رونمایی شد و قابلیت پشتیبانی این گجت از قلم S Pen توانستتوجه کاربران را به خود جلب کند، در ادامه با اینستاگرام فا همراه باشید.

کمپانی سامسونگ از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود برای ساختاین پرچمدار تاشو استفاده کرده است. اگر به یاد داشته باشید گوشی‌های تاشو دوام چندان زیادی نداشتند و بسیار آسیب پذیربودند. صفحه نمایش Galaxy Z Fold 2 و دیگر دستگاه‌های تاشوبه قدری آسیب پذیر هستند که این احتمال وجود دارد حتی باناخن کاربر نیز آسیب ببینند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم این گجت جدید از قلم هوشمندسامسونگ یعنی S Pen پشتیبانی می‌کند و این موضوع بدان معنی است که صفحه نمایش سختی بیشتری نسبت به قبل دارد. اینشرکت اعلام کرد که نمایشگر ۸۰ درصد بیشتر از دیگر صفحهنمایش‌های دستگاه‌های تاشو مقاومت دارد.

نکته جالب توجه در رابطه با این گوشی هوشمند این است کهسامسونگ جدیدترین گجت تاشو خود را به گواهینامه IP مجهزکرده است. این موضوع بدان معنی است که گلکسی زد فولد 3 دربرابر نفوذ آب مقاوم بوده و کاربران این دسته از گوشی‌هایهوشمند با خیالی آسوده‌تر از گجت گران قیمت خود استفادهمی‌کنند.

صفحه نمایش بزرگ این گجت دارای ابعادی معادل ۷.۶ اینچ استکه استفاده از آن می‌تواند برای بسیاری از کاربران لذت بخش باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم غول فناوری کره جنوبی از بسیاری ازتکنولوژی‌های جدید استفاده کرده است؛ برای مثال می‌توان به دوربین سلفی زیر نمایشگر اشاره کرد.

گوشی‌های تاشو به دلیل پشتیبانی از فناوری‌های بسیار پیشرفتهمانند نمایشگر منعطف دارای قیمت بسیار زیادی هستند.

سامسونگ هنگام معرفی گوشی گلکسی زد فولد 3 اعلام کرد که ایندستگاه با قیمت ۱۷۹۹ دلار در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این مبلغ برای یک گوشی هوشمند بسیار زیاد است، اما با اینوجود این گجت حدود ۲۰۰ دلار از نسخه قبلی خود در هنگام عرضه ارزان‌تر است.

اگر قصد دارید یک گوشی تاشو و به روز خریداری کنید که دارای قیمت مناسبی باشد پیشنهاد می‌شود تا دیگر دستگاهتاشو سامسونگ یعنی Galaxy Z Flip 3 را انتخاب کنید. اینگوشی هوشمند دارای قیمتی معادل ۹۹۹ دلار بوده و از بسیاری ازفناوری‌های مدرن پشتیبانی می‌کند.

Galaxy Z Fold3 2 - گلکسی زد فولد 3 - شاهکار دیگری از سامسونگ

مزایا و معایب گلکسی زد فلیپ 3

دوربین سلفی زیر نمایشگر این گجت توانست توجه بسیاری ازکاربران را به خود جلب کند. وجود این تکنولوژی در یک گوشیپرچمدار گران قیمت بسیار جذاب بوده و کاربران را به خرید اینچنین گجتی تشویق می‌کند. با این وجود این دوربین زیر نمایشگردارای سنسور ۴ مگاپیکسلی است که برای یک دستگاه گران قیمتعرضه شده در سال ۲۰۲۱ مناسب نیست.

صفحه نمایش بزرگ این گجت دارای ابعادی معادل ۷.۶ اینچ استکه کاربران می‌توانند راحت‌تر از گذشته از این نمایشگر در فضای باز استفاده کنند. دلیل این موضوع این است که صفحه نمایش به کاررفته نسبت به نسل قبلی ۳۰ درصد روشن‌تر است. علاوه بر اینموضوع سامسونگ امکان پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی رابه این صفحه نمایش اضافه کرده است که وجود این ویژگیمی‌تواند توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند.

پشتیبانی از قلم S Pen در این دستگاه برای کاربران بسیار جذاببوده و می‌توان گفت که این اقدام سامسونگ به نوعی یاد آورسری محبوب این کمپانی یعنی Galaxy Note است. این پرچمدارتاشو هنگام بسته شدن دارای ضخامت زیادی بوده و قرار گرفتن آندر جیب می‌تواند کاربران را اذیت کند.

کیفیت دوربین‌های این گجت نسبت به نسل قبلی پیشرفت داشتهو تصاویر به ثبت رسیده با دوربین این گجت برای یک دستگاهپرچمدار ۱۷۹۹ دلاری مناسب است، اما در بعضی از موارد گوشیiPhone 12 Pro عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

طراحی و مقاومت

همانطور که در بالا اشاره کردیم این پرچمدار شرکت سامسونگ بهگونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند در مقابل نفوذ آب مقاومتکند. گلکسی Z Fold 3 به گواهینامه IPX8 مجهز شده که به مدتزمان ۳۰ دقیقه در عمق ۱.۵ متری آب دوام می‌آورد. متاسفانه این گجت تنها در مقابل نفوذ آب مقاوم بوده و از این گلکسی زد فولد 3 در برابر نفوذ گرد و غبار محافظت نمی‌شود.

سامسونگ بدنه پرچمدار تاشو خود را از Armor Aluminum ساخته است که مقاومت آن در برابر ضربه نسبت به نسل قبلیبیشتر است. نمایشگر این گجت از محافظ محبوب شرکت کورنینگیعنی Gorilla Glass Victus بهره می‌برد که این موضوع باعثمی‌شود نمایشگر در مقابل خط و خش مقاوم‌تر باشد.

نکته جالب توجه در رابطه با صفحه نمایش بزرگ این گجت ایناست که Galxy Z Fold 3 بر اساس ادعای سامسونگ به یک لایهفیلم جدید به نام PET مجهز شده است که در هنگام ترکیب بالایه‌های اصلی نمایشگر، مقاومت صفحه نمایش ۸۰ درصد افزایشپیدا می‌کند. این دوام زیاد نسبت به نسل گذشته باعث شد تاامکان پشتیبانی از قلم S Pen به این گجت اضافه شود.

وزن پرچمدار تاشو سامسونگ معادل ۲۷۱ گرم است که یک گوشیهوشمند سنگین محسوب می‌شود. علاوه بر این موضوع ضخامت گلکسی زد فولد 3 در هنگام تا شدن زیاد بوده و به همین دلیل قرارگرفتن آن در جیب افراد کمی دشوار است. غول فناوری کره جنوبی Galaxy Z Fold 3 را در سه رنگ مشکی، سبز و نقره‌ای معرفی کردکه کاربران می‌توانند بر اساس سلیقه خود یکی از این سه رنگ را خریداری کنند.

Galaxy Z Fold3 3 - گلکسی زد فولد 3 - شاهکار دیگری از سامسونگ

صفحه نمایش

این گجت نیز همانند نسل قبلی از دو صفحه نمایش بهره می‌برد کهنمایشگر اول دارای ابعادی معادل ۶.۲ اینچی است. صفحه نمایشدوم این دستگاه که به عنوان نمایشگر اصلی از آن یاد می‌شوددارای پنل OLED بوده که از ابعاد ۷.۶ اینچی بهره می‌برد.

وضوح صفحه نمایش داخلی این گجت ۲۲۰۸ در ۱۷۶۸ پیکسلاست که به لطف فناوری جدید Eco این نمایشگر ۲۹ درصد نسبت به گذشته روشنایی بیشتری دارد. یکی از دلایل جذاب بودن اینصفحه نمایش وجود دوربین زیر نمایشگر است؛ زیرا دیگر بریدگیدر صفحه نمایش برای قرار گرفتن دوربین سلفی وجود نداشته ونمایشگر کاملا یک دست است.

این دوربین در اکثر مواقع پنهان بوده و در هنگام اجرای بازی،مشاهده فیلم وبه هیچ وجه دیده نمی‌شود. اما در بعضی مواقعهنگام استفاده از دستگاه به دلیل رنگ صفحه اصلی و زاویه دیدکاربر احتمال مشاهده دوربین سلفی وجود دارد. با این وجود اینسنسور همچنان دوربین زیر نمایشگر محسوب می‌شود؛ زیرا در زیرصفحه نمایش قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید :   همکاری فناورانه ایران و چین در ۳ مسیر گسترش می یابد

سامسونگ اعلام کرده است که نمایشگر این پرچمدار تاشو دارایروشنایی ۴۲۲ نیتی بوده و این میزان تقریبا نصف روشناییGalaxy S21 Ultra (۸۲۱ نیت) است.

قلم هوشمند S Pen

کمپانی سامسونگ به دلیل استفاده از لایه محافظ قدرتمندتر درصفحه نمایش گوشی گلکسی زد فولد 3 امکان پشتیبانی از قلم S Pen را نیز به این گجت اضافه کرده است. استفاده از این قلمهوشمند به کمک صفحه نمایش ۷.۶ اینچی بسیار لذت بخشبوده و دلیل این موضوع بزرگ بودن نمایشگر است.

بهره بردن یک گوشی تاشو از قلم S Pen یک مزیت بزرگ محسوبمی‌شود. اما متاسفانه این قلم در داخل دستگاه تاشو سامسونگقرار نمی‌گیرد و برای حمل کردن آن کاربران نیاز دارند یک قابمخصوص را خریداری کنند. چندی پیش غول فناوری کره جنوبیاعلام کرد که قصد ندارد در سال جاری گوشی هوشمند جدیدی ازسری گلکسی نوت به بازار عرضه کند و همانطور که متوجه شده‌ایدپرچمدار تاشو این کمپانی از قلم S Pen پشتیبانی می‌کند.

بر اساس این موضوع می‌توان گفت که سامسونگ قصد دارد کهسری گلکسی زد را جایگزین گلکسی نوت کنند. برخی دیگر از مردمبراین باورند که به دلیل نبود یک شکاف برای قرار گرفتن قلم S Pen (همانند گوشی Galaxy Note 20 Ultra) سامسونگ قصدانجام چنین کاری را نداشته و در سال آینده خانواده گلکسی نوتجدید معرفی می‌شود.

ناگفته نماند که کاربران باید برای استفاده از قلم هوشمند S Pen آن را به صورت جداگانه خریداری کنند؛ زیرا این گجت در جعبه این دستگاه قرار نگرفته است. علاوه بر این موضوع باید یک گارد نگهدارنده قلم نیز خریداری شود که این لوازم جانبی باعث افزایشقیمت گجت ۱۷۹۹ دلاری سامسونگ می‌شوند.

شرکت سامسونگ دو نوع قلم هوشمند در اختیار کاربران قرار دادهاست؛ قلم اول S Pen Fold Edition نامیده می‌شود که یک گجت۴۹ دلاری بوده و قلم دوم S Pen Pro است که با قیمت ۹۹ دلاردر اختیار کاربران قرار می‌گیرد. قلم پرو سامسونگ از تمامقابلیت‌های S Pen گوشی نوت 20 اولترا مانند کنترل بخشدوربین از راه دور، ویژگی‌های Air Gestures ورا پشتیبانیمی‌کند. اما قلم S Pen Fold Edition تنها یک گجت برای نوشتنبوده که مختص صفحه نمایش Galaxy Z Fold 3 است. این گجتفشار چندان زیادی به صفحه نمایش وارد نمی‌کند و به همین دلیلآسیبی به صفحه نمایش گوشی تاشو سامسونگ وارد نمی‌شود.

Galaxy Z Fold3 4 - گلکسی زد فولد 3 - شاهکار دیگری از سامسونگ

دوربین

همانطور که در تصاویر منتشر شده از این گجت مشاهده کردید درپنل پشتی این گوشی هوشمند سه دوربین قرار گرفته است. این دوربین‌ها شامل لنز اصلی ۱۲ مگاپیکسلی، لنز فوق عریض ۱۲مگاپیکسلی با زاویه دید ۱۲۳ درجه‌ای و لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی می‌شوند. این سه دوربین از سخت افزار چندان عجیبی پشتیبانینمی‌کنند و تنها موضوعی که می‌تواند توجه کاربران را به خود جلبکند وجود دوربین سلفی زیر نمایشگر است.

دوربین اصلی این دستگاه توانایی فیلم برداری با کیفیت 4K و نرخفریم ۶۰ فریم بر ثانیه را دارد. کاربران می‌توانند تا در حالت اسلوموشن با نرخ فریم ۲۴۰ فریم بر ثانیه و کیفیت ۱۰۸۰ پیکسلفیلم برداری کنند. در ماژول دوربین پنل پشتی این گجت یک فلشLED نیز وجود دارد که کاربران می‌توانند از آن برای تصویر برداری درنور کم استفاده کنند.

این گجت هوشمند دارای دو دوربین سلفی است که یکی از ایندوربین‌ها دارای سنسور ۴ مگاپیکسلی بوده و در زیر نمایشگر پنهانشده است. این دوربین سلفی تصاویر را با جزئیات بسیار بالایی بهثبت نمی‌رساند و پیشنهاد می‌شود تا در در صورت خرید این گجتبرای تصویر برداری در حالت سلفی از دوربین سلفی ۱۰مگاپیکسلی استفاده کنید. دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی تصاویر باکیفیت مناسب و جزئیات بالایی را به ثبت می‌رساند و می‌تواندگفت این دوربین برای پرچمدار تاشو گران قیمت شرکت سامسونگمناسب است.

سخت افزار

تراشه به کار رفته در گوشی گلکسی زد فولد 3 یک پردازنده ۵نانومتری به نام Snapdragon 888 است که در حال حاضر بهعنوان قدرتمندترین چیپست شرکت کوالکام شناخته می‌شود. اینپردازنده می‌تواند به راحتی سنگین‌ترین بازی‌ها را اجرا کند و بهلطف رم ۱۲ گیگابایتی تعداد بسیار زیادی از برنامه‌ها را به صورتهم‌زمان مدیریت کند.

وظیفه پردازش گرافیک در این دستگاه بر عهده تراشه Adreno 660 بوده که این پردازنده نیز در اجرای بازی‌ها با کیفیت بالا بسیارتاثیرگذار است. یکی از نقاط ضعف این گجت پشتیبانی نکردن ازدرگاه microSD است و با توجه به این موضوع افراد باید در هنگام انتخاب کردن حافظه داخلی دقت کنند.

سامسونگ پرچمدار تاشو خود را در دو گزینه برای انتخاب حافظهبه بازار عرضه خواهد کرد؛ گزینه اول از رم ۱۲ گیگابایتی بهره می‌برد که ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نسخه دوم این پرچمدار نیز به رم ۱۲ گیگابایتی مجهز شده است،اما ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی برای ذخیره کردن اطلاعات وداده‌ها در دسترس افراد قرار خواهد گرفت.

باتری و شارژر

کمپانی سامسونگ برای تامین انرژی این گجت یک باتری با ظرفیت۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت در نظر گرفته است که این باتری می‌تواند تقریبا یک روز شارژدهی داشته باشد. اگر جزو گیمرهای گوشی‌هایهوشمند هستید این احتمال وجود دارد که در طول روز نیاز به استفاده از شارژر داشته باشید.

به دلیل وجود فناوری شارژ سریع در این گجت کاربران می‌تواننداین دستگاه را با آداپتور ۲۵ واتی شارژ کنند. امکان شارژ بی‌سیم و شارژ بی‌سیم معکوس با توان‌های ۱۱ و ۴.۵ وات وجود دارد که اینویژگی می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. لازم به ذکراست که در جعبه این گجت همانند پرچمداران سری گلکسی S21 خبری از آداپتور نبوده و کاربران باید به صورت جداگانه شارژر ۲۵واتی این دستگاه را خریداری کنند.

نظر شما در رابطه با این دستگاه چیست؟ آیا گجت‌های تاشومی‌توانند در آینده جایگزین گوشی‌های هوشمند امروزی شوند؟

5/5 - (1 امتیاز)

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها