سوءاستفاده از اطلاعات کودکان برای اینستاگرام جریمه کلان تراشید


3856362 - سوءاستفاده از اطلاعات کودکان برای اینستاگرام جریمه کلان تراشید

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، البته سخنگوی متا (شرکت مادر اینستاگرام) اعلام کرد شبکه اجتماعی خواهان تجدیدنظر در این جریمه است.

این تحقیقات که در ۲۰۲۰ میلادی آغاز شد روی کاربران کودک بین ۱۳تا ۱۷ سالی متمرکز بود که اجازه فعالسازی حساب های کاربری تجاری را داشتند و به همین دلیل انتشار شماره موبایل یا آدرس ایمیل کاربران ساده تر بود.

سخنگوی کمیسیونر حفاظت از داده ایرلند(DPC)، رگولاتور ارشد شرکت متا پلتفورمز در این باره اعلام کرد: ما روز جمعه تصمیم نهایی در این باره را گرفتیم که شامل جریمه ای ۴۰۵ میلیون یورویی است.

البته جزئیات کامل تصمیم این رگولاتور اروپایی هفته آینده اعلام می شود.

اینستاگرام بیش از یک سال است که تنظیمات خود را به روز رسانی و ویژگی های جدیدی برای ایمن نگه داشتن نوجوانان و اطلاعات خصوصی شان ارائه کرده است. به گفته سخنگوی متا، اینستاگرام با شیوه محاسبه جریمه مخالف و با دقت مشغول بررسی تصمیم رگولاتور ایرلندی است.

بیشتر بخوانید :   «شناسایی ژنتیک ویروس کرونا» بهترین پژوهش کشور در حوزه کووید ۱۹ شد

DPC مسئولیت قانونگذاری و نظارت بر فیس بوک، اپل ، گوگل و دیگر شرکت های فناوری را برعهده دارد زیرا مقر این شرکت ها در اتحادیه اروپا در ایرلند قرار دارد. این سازمان چند پرونده تحقیق درباره شرکت های متا از جمله فیس بوک و واتس را نیز باز کرده است.

واتس اپ سال گذشته برای ناتوانی در پیروی از قوانین داه اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد.

رگولاتور ایرلندی پیش از این حکم مربوط به تحقیقات را در دسامبر ۲۰۲۱ میلادی تکمیل کرد و با دیگر رگولاتورهای اتحادیه اروپا به اشتراک گذاشت. این فرایند بخشی از سیستم اتحادیه جهت قانونمند کردن شرکت های بزرگ چند ملیتی است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها