پیش نویس قانون جدید اروپا برای افزایش عمر موبایل و تبلت ها


4271289 - پیش نویس قانون جدید اروپا برای افزایش عمر موبایل و تبلت ها

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از آرس تکنیکا، این بخشی از تلاش گسترده اتحادیه برای کاهش تاثیر صنعت تجهیزات الکترونیکی بر محیط زیست است.

طبق پیش نویس لایحه «الزامات طراحی حافظ محیط زیست برای موبایل ها، تلفن های بی سیم و تبلت ها» که در ۳۱ آگوست منتشر شده، بیشتر اوقات کاربران موبایل و تبلت هایشان را زودتر از حد معمول جایگزین می کنند به طوریکه در پایان عمر دستگاه ها، از آنها به اندازه کافی استفاده نشده یا بازیافت نشده اند.

این روند به مصرف بیش از اندازه انرژی و استخراج مواد جدید از زمین برای موبایل های جدید و مواد بازیافت نشد در خانه ها منجر می شود. اما طبق یافته های کمیسیون فدرال اروپا افزایش عمر دستگاه ها به اندازه ۵ سال (در مقایسه با عمر ۲ یا ۳ ساله آنها در حال حاضر) مانند آن است که ۵ میلیون خودرو از تردد سطح جاده ها خودداری کنند.

مهمترین بخش لایحه پیشنهادی برای تولید کنندگان و فروشندگان موبایل است و از آنها خواسته شده تا ۵ سال پس از توقف عرضه موبایل در بازار، سرویس های تعمیرکاران حرفه ای را برای مشتریان فراهم کنند. این تعمیرکاران به قطعات مختلف از جمله باتری، نمایشگر، دوربین، پورت ها شارژ، دکمه های فیزیکی، میکروفون، بلندگو و لولاهای مختلف دسترسی خواهند داشت.

همچنین شرکت های تولید کننده موبایل باید باتری های و کاور پشت موبایل جایگزین را برای کاربران فراهم کنند یا باتری ها را طوری طراحی کنند که حداقل استانداردها را داشته باشد. این بدان معنا است که ظرفیت باتری پس از ۵۰۰ چرخه کامل شارژ، ۸۳ درصد و پس از هزار چرخه ۸۰ درصد باشد. به عنوان مثال اپل اکنون ادعا می کند آیفون ها را طوری طراحی می کند که ظرفیت باتری آنها پس از ۵۰۰ بار شارژ، ۸۰ درصد باشد.

بیشتر بخوانید :   آمریکا موشک با سرعت ۵ برابر صوت آزمایش کرد

علاوه بر آن تحت این لایحه، خریداران موبایل می توانند به نمایشگر، صفحه سیم کارت و حافظه، میکروفون، پورت شارژ ولولاها دسترسی یافتند. دستورات تعمیر این قطعات باید تا ۷ سال پس از آخرین روز عرضه دستگاه در بازار، فراهم باشد. در کنار آن دستورات تعمیر دستگاه ها باید گسترده و شامل نمودار سیم کشی و همچنین نرم افزار مورد نیاز برای قطعات قفل شده باشد.

البته لایحه پیشنهاد بسیار وسیع تر است. یکی دیگر از قوانین پیشنهادی الزام شرکت ها به فراهم کردن آپدیت های امنیتی به مدت ۵ سال، آپدیت های عملکردی به مدت ۳ سال و ارائه هر دو آپدیت ۲تا۴ ماه پس از عرضه عمومی وصله امنیتی یا آپدیت سیستم عامل است.

قوانین موبایل اتحادیه اروپا در سال های اخیر به شدت پیشرفته کرده است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها