آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند


3640049 - آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درباره پیروی اپراتورهای موبایل از قوانینی تحقیق می کند که این موسسات را ملزم می کند شیوه های استفاده و به اشتراک گذاری داده های موقعیت مکانی کاربران را اعلام کنند.

جسیکا روزن ورسل رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در این باره می گوید: این اطلاعات و داده های موقعیت مکانی جغرافیایی بسیار حساس هستند. این داده ها نشان می دهد کاربران در چه مکانی بوده اند و هویت آنها را نشان می دهد. به همین دلیل کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا گام هایی را اتخاذ می کند تا تضمین شود از این داده ها محافظت شود.

بیشتر بخوانید :   پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد

روزن ورسل در جولای از ۱۵ اپراتور موبایل برتر از جمله ورایزون، AT&T، تی موبایل، کامکست، Fi متعلق به گوگل و چارتر کامونیکیشن خواسته اطلاعاتی درباره سیاست ها و عملکردهای نگهداری این داده ها را ارائه کنند. آژانس فدرال مذکور روز پنج شنبه این داده ها را منتشر و از سوی دیگر ثبت شکایت کاربران در وب سایت خود را ساده تر کرد.

کمیسیون فدرال ارتباطات در فوریه ۲۰۲۰ میلادی پیشنهاد کرد ۴ اپراتور موبایل بزرگ آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار غرامت برای ناتوانی در محافظت از داده های موقعیت مکانی کاربران بپردازند.

این موضوع در ماه هایاخیر توجهات را به خود جلب کرده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v