توافق جدید شرکت های چینی را در بورس آمریکا ماندگار می کند


4261085 - توافق جدید شرکت های چینی را در بورس آمریکا ماندگار می کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، آنها توافقی امضا کردند که به رگولاتورهای آمریکایی اجازه می دهد شرکت های حسابداری در چین و هنگ کنگ را بررسی کنند.

رگولاتورهای آمریکایی بیش از یک دهه است که خواستار بررسی شرکت های چینی حاضر در بورس آمریکا هستند، اما دولت چین تمایلی نداشت رگولاتورهای خارجی شرکت های حسابرسی آن را بررسی کنند و دلیل آن را نگرانی های مربوط به امنیت ملی عنوان کرده بود.

توافق دو کشور نشان دهنده گشایشی اندک در روابط آمریکا و چین در بحبوحه تنش بر سر تایوان است و البته سبب می شود صدها شرکت چینی، سرمایه گذار و بورس آمریکا نفس راحتی بکشند. در کنار این موارد چین می تواند دسترسی خود به وسیع ترین بازار سرمایه جهان حفظ کند.

بیشتر بخوانید :   تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند

به گفته گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اگر این توافق عملیاتی نشود، ممکن است حدود ۲۰۰ شرکت چینی از حضور در بورس آمریکا محروم شوند. این سازمان قبلا اعلام کرده بود علی بابا، JD.Com و NIO INC از جمله شرکت هایی هستند که در معرض خطر خارج شدن از بورس آمریکا قرار دارند.

مقامات آمریکایی هنگام اعلام این توافق به طور محتاطانه هشدار دادند این فقط گامی اولیه است و دیدگاه آنها درباره پیروی چین از قوانین به وسیله توانایی شان برای انجام تحقیقات بدون ایجاد مشکلی تعیین می شود.

گنسلر در این باره گفت: این توافق در صورتی معنادار خواهد بود که «هیئت نظارت بر حسابداری شرکت های دولتی» بتواند تحقیق و بررسی کاملی از شرکت ها در چین انجام داد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray