شکایتی جدید علیه گوگل در آمریکا ثبت می شود


1660130549 270 4018910 - شکایتی جدید علیه گوگل در آمریکا ثبت می شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، وزارت دادگستری آمریکا تصمیم دارد در سپتامبر سال جاری میلادی از این شرکت شکایت کند. این درحالی است که از یک سال قبل تحقیقاتی درباره سوء استفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار تبلیغات دیجیتال آغاز شده است.

وکلای وزارت دادگستری مشغول انجام مرحله جدیدی از تحقیقات هستند تا اطلاعات تازه ای بیابند که پرونده آنها علیه گوگل را قدرتمندتر کند. پیش بینی می شود تحقیقات جدید براساس تحقیقات قدیم بنا شود.

وزارت دادگستری آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی شکایت آنتی تراستی علیه گوگل ثبت و این شرکت به انحصار قدرت در جستجو و جستجوی مرتبط با تبلیغات متهم کرد. به همین دلیل وزارت دادگستری اعلام کرد اجبار تولید کنندگان موبایل های اندروید به تنظیم گوگل به عنوان موتورجستجوی پیش فرض فرصت رقابت را از شرکت های دیگر می گیرد و از سوی دیگر به این ترتیب تضمین می شود مبلغ انبوهی از سرمایه از تبلیغات مرتبط با جستجو به شرکت سرازیر می شود.

بیشتر بخوانید :   حمله گروه هکری چینی به سرورهای مایکروسافت در شرکت های مخابراتی

در همان سال ایالت تگزاس آمریکا نیز همراه چند ایالت دیگر شکایتی علیه گوگل ثبت و آن را متهم به انحصار قدرت در بخش قیمت گذاری تبلیغات متهم کردند. عملکردهای این شرکت در حوزه تبلیغات آنلاین نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان تحت بررسی و تحقیقات دقیق است. درهمین راستا اتحادیه اروپا تحقیقاتی درباره شرکت آغاز کرده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray