کیس کامپیوتری که آکواریوم است !!

124053 - کیس کامپیوتری که آکواریوم است !!
یک شرکت سازنده کیس‌های کامپیوتری چینی به نام MetalFish به تازگی شاسی مخزن ماهی Y2 را به مجموعه کیس‌های خود اضافه کرده است. این شرکت با قرار دادن یک کیس کامپیوتر در زیر یک آکواریوم، محصولی منحصر به فرد طراحی کرده است.

 

ابعاد این کیس در مجموع حدود ۲۷ لیتر است که آکواریم حدود ۱۳.۵ لیتر از آن را اشغال ‌می‌کند. این کیس قادر است یک مادربرد Micro-ATX یا Mini-ITX  به همراه یک درایو ۲.۵ اینچی، یک جفت فن ۹۰ میلی متری و یک کارت گرافیک حداکثر ۲۲ سانتی متری را در بدنه آلومینیومی خود با ضخامت ۱.۵ میلی متر جای دهد.

یک خنک کننده CPU با ارتفاع ۹۰ میلی متر و یک منبع تغذیه ۱U یا Flex ATX نیز در کنار این کیس طراحی شده است. این کیس دارای نورپردازی LED قابل تنظیم رنگ در داخل کیس است که می‌تواند توسط یک کنترل، از راه دور کنترل شود. قسمت بالایی آکواریوم از پنل‌های شیشه‌ای با ضخامت ۵ میلی متر ساخته شده است. یک صفحه اکریلیک به ضخامت ۳ میلی متر در قسمت پایینی آکواریوم وجود دارد که تمام آب و حیات وحش را از اجزای کامپیوتر زیری جدا می‌کند.

بیشتر بخوانید :   بررسی نقاط تاریک کارنامه اپل/ آسیب پذیری محصولات و جاسوسی

کاربران با استفاده از نوار چراغ‌های ال‌ای‌دی که روی سطح باز آکواریوم قرار گرفته‌است، می‌توانند روشنایی روز را شبیه سازی کنند. پمپ و سیستم فیلتراسیون آکواریوم با اتصال به کیس زیری توسط اتصال USB، انرژی دریافت می‌کنند. بدیهی‌ترین سوالی که با مشاهده چنین ساختاری به ذهن خطور می‌کند این است که آیا می‌توان از گرمای اضافی رایانه شخصی برای گرم نگه داشتن آب آکواریوم استفاده کرد و آیا از آب موجود در آکواریوم می‌توان برای خنک‌تر نگه داشتن کامپیوتر استفاده کرد یا خیر؟

با قیمت حدود ۷۵ دلاری این آکواریوم، به نظر نمی‌رسد که MetalFish برای ایجاد یک رابطه سودمند دوجانبه بین اجزای رایانه شخصی و آکواریوم تلاش کرده باشد. به نظر می‌رسد این فقط یک کامپیوتر با طراحی عجیب باشد.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v