الزام شرکتهای فناوری به تأمین هزینه شبکه مخابراتی در ۳ کشور


3978052 - الزام شرکتهای فناوری به تأمین هزینه شبکه مخابراتی در ۳ کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق سندی جدید فرانسه، ایتالیا و اسپانیا فشارهای خود بر کمیسیون اتحادیه اروپا را افزایش داده اند تا با ارائه قانونی شرکت های بزرگ فناوری وادار به تامین بخشی از هزینه های زیربنایی مخابرات در این منطقه شوند.

این نخستین باری است که ۳ دولت اروپایی موضع مشترکی در این باره اتخاذ کرده اند. رگولاتورهای اتحادیه اروپا در ماه می ۲۰۲۲ میلادی اعلام کردند مشغول تحلیل وضعیت هستند که آیا شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، متا و نتفلیکیس باید برخی از هزینه های ارتقای شبکه را تقبل کنند یا خیر.

۳ دولت مذکور در یک گزارش مشترک اعلام کرده اند ۶ شرکت بزرگ تهیه کننده محتوا حدود ۵۵ درصد ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده اند.

بیشتر بخوانید :   ارزیابی خطرات و مزایای دارایی‌های دیجیتال توسط خزانه داری آمریکا

در بخشی از سند مذکور آمده است: این ترافیک هزینه های خاصی را در زمینه ظرفیت برای اپراتورهای مخابرات اتحادیه اروپا ایجاد می کند. این درحالی است که اپراتورها هم اکنون سرمایه گذاری عظیمی در بخش های پر هزینه شبکه مانند ۵G انجام داده اند.

همچنین ۳ کشور اروپایی خواستار آن هستند که شبکه های مخابراتی اتحادیه اروپا و تهیه کننده بزرگ محتوای آنلاین سهم خود از هزینه های شبکه را پرداخت کنند.

طبق تحقیقی که گروه لابی گری شرکت های مخابراتی به نام ENTO انجام داده، اگر شرکت های بزرگ فناوری سالانه ۲۰ میلیارد یورو به تامین هزینه های شبکه کمک کنند، این روند ۷۲ میلیارد یورو به ارتقای اقتصاد اتحادیه اروپا کمک می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray