برزیل خواهان به تعویق افتادن اجرای قابلیت جدید واتس اپ شد


3981489 - برزیل خواهان به تعویق افتادن اجرای قابلیت جدید واتس اپ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در واقع قابلیت «Communities» اجازه می‌دهد مجموعه‌ای از گروه‌ها به یکدیگر متصل شوند و کاربران می‌توانند با افزودن گروه‌هایی با موضوع مشابه، یک «Community»جدید ایجاد کنند. سپس مدیران «Community» می‌توانند گروه‌ها را مدیریت کرده و پیام‌هایی را در تمام آن‌ها ارسال کنند.

دادستان‌های فدرال برزیل اعلام کرده اند گسترش دسترسی به ابزار جدید در زمانی ارائه می‌شود اخبار جعلی درباره عملکرد مؤسسات و یکپارچگی سیستم رأی گیری برزیل ممکن است ثبات دموکراتیک کشور را به خطر بیندازد.

به گفته دفتر دادستان‌های فدرال برزیل(MFP) ممکن است قابلیت «Communities» گام‌های مؤثری که واتس اپ در سال‌های اخیر برای کنترل گسترش اخبار جعلی برداشته را تضعیف کند.

حامیان ژائیر بولسونارو رئیس جمهور راستگرای برزیل به طور گسترده از واتس اپ برای سازماندهی تظاهرات و انتشار دیدگاه‌های خود استفاده می‌کنند. این درحالی است که بولسونارو تصمیم دارد در انتخابات دوباره شرکت کند.

بیشتر بخوانید :   تایوان صادرات تراشه به روسیه و بلاروس را ممنوع کرد

این پلتفرم متعلق به شرکت متا در ماه آوریل توافق کرد تا عرضه قابلیت جدید را به بعد از رأی‌گیری دور دوم در پایان اکتبر ۲۰۲۲ میلادی به تعویق بیاندازد.

اما دادستان‌ها در بیانیه ای اعلام کردند این اقدام برای کاهش ریسک‌های جدی مربوط به گسترش اخبار جعلی در ۲ ماه آخر سال کافی نیست.

ویژگی جدید واتس اپ تعداد کاربران گروه‌ها را از ۲۵۶ به ۵۱۲ نفر ارتقا می‌دهد و می‌توان پیام‌ها را در یک لحظه برای ۲۶۵۰ نفر ارسال کرد. به گفته به این ترتیب قابلیت وایرال شدن محتوا افزایش می‌یابد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray